Tüm netbook fırsatları için tıklayın !

Kick Boks, Kick Boks nedir, Kick Boks sporu
Kick Boks, Kick Boks nedir, Kick Boks sporu

Kick Boks, Kick Boks nedir, Kick Boks sporu

Zayyif.com

Kick Boks

Soru: Selam! Forumumu korumak için kick boksa başlamayı planlıyorum. Bana bu sporun faydaları hakkında bilgi verip veremeyeceğinizi ve sizin ne önereceğinizi merak ettim! Teşekkürler. verip veremeyeceğinizi ve sizin ne önereceğinizi merak ettim! Teşekkürler.Soru: Selam! Forumumu korumak için kick boksa başlamayı planlıyorum. Bana bu sporun faydaları hakkında bilgi verip veremeyeceğinizi ve sizin ne önereceğinizi merak ettim! Teşekkürler.
Sibel

Cevap: Sibel, kick boks son zamanlarda oldukça popüler hale geldi. Birkaç yıl önce bir arkadaşım spor salonundaki ders programına kick boksu da ekledi ve birkaç ay boyunca egzersizleri yakından gözlemleme fırsatı yakaladım. Bir sporun değerini sağlığa faydaları açısından belirlemek istediğimde her zaman o spora katılmak için gereken tüm fitness seviyesini düşünürüm. Softbol, oynaması eğlenceli olsa da sizden tüm fitness konusunda fazla bir şey talep etmez ve bu yüzden oldukça yüksek bir fitness seviyesi gerektiren kürek çekmekten daha az puan alır. Yani kick boks’un ilk faydası seni şekle sokmasıdır.

Boksörlerin on ya da on iki tane ü ç dakikalık round boyunca birbirlerine yumruk atmaya çalışırken nasıl ayakları üzerinde kalmaları, eğilip kalkmaları, sürekli hareket etmeleri gerektiğini düşün. Derste çok fazla ip atlayacaksınız ve bu harika bir kardiyobasküler egzersizdir. Spor salonu dışında koşu antrenmanı yapmak, kick boksun roundlarında ihtiyaç duyacağın dayanıklılığı sağlamana yardımcı olur.

Kum torbasına vuracaksın ki bu bir çeşit direnç egzersizidir ve bu da kollarını güçlendirecek. İki uçlu torbaya vurmak ve boks eldivenleriyle çalışmak hareketli hedeflerle hedefi vurma egzersizine benzer. Elini hızlandıracak ve el-göz koordinasyonunu geliştirecek. Şınav tüm üst vücudunu güçlendirecek. Tekme talimleri ise ayak gücünü artıracak ve dengene yardımcı olacak.

Tüm boksörler, kick boksçular ve diğer dövüş sanatçıları orta kesiti sürükleyebilmedirler. Sıkışmalar ve diğer karın bölgesi egzersizleri, karın kaslarınızı güçlendirir. Esneklik de dövüş sanatı çalışan herkes için oldukça önemlidir. Dövüş sanatı guruları yıllarca, tenis ve golf gibi geleneksel spor koçlarının da yaptığı gibi, büyük, güçlü kaslara eşlik eden ve ardından gelen hareket alanını kaybetmek korkusuyla öğrencilerini ağırlık kaldırmaktan kaçınmaları konusunda uyarmıştır. Artık esnemeyi ihmal etmedikçe ağırlık kaldırabileceğinizi, güçlenebileceğinizi, esnekliğinizi sağlayabileceğinizi ya da artırabileceğinizi biliyoruz.

O zaman derslerin için hazırlan, forma girmek için normalde ne yapıyorsan hepsini yap


Eklenme : 09.08.2010      Okunma :      Yorumlanma : 1      Kategori : Fitness

“Kick Boks, Kick Boks nedir, Kick Boks sporu” için 1 cevap

  1. Özgür ERGİN diyor ki:

    Merhaba. Ben 35 yaşındayım. İlk-Orta ve Üniversite dönemlerinde spor yapabilirken, iş hayatına girdikten sonra yoğunluk nedeniyle spor yapamaz duruma geldim ve kilo almaya başladım. Bu çerçevede Kick Box’un bu yaş döneminde avantaj ve dezavantajları nelerdir?

Bir Cevap Yazın